Jaki należałoby kupować żwirek dla kota, czym się doradzać przy wyborze?

Żwirek dla kotów

Żwirek dla kota to zatem potrzebne wyposażenie kuwety. Istnieją różne rodzaje żwirków dla kotów. Jakikolwiek z nich przydaje się także do kuwety odkrytej, jak i także osłoniętej. Żwirek dla kota ma taki negatyw, że nie wolno do końca zapobiec jego rozsypywaniu niedaleko kuwety plus przenoszeniu po pomieszczeniu przez pupila.
polecamy żwirek silikonowy ze sklepu zoologicznego https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Jaki żwirek dla kotka?

Najprościej jest do kuwety sypnąć po prostu normalny piach. Lecz na rynku są dostępne wielorakie żwirki dla kota, o wiele przydatniejsze w zastosowaniu.
Żwirki niezbrylające wybitnie przypominają naturalny piach. Są zdrowe dla kotków, które systematycznie wyruszają na pole i dodatkowo ubóstwiają kopać w ziemi. Takie koty pragną mieć w kuwecie coś znanego.

Wszak taki żwirek dla kotka szalenie błyskawicznie zaczyna nieładnie pachnieć, ponieważ nie ma możliwości odseparowania żwirku zanieczyszczonego moczem od zwykłego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kota zbrylający bentonitowy ma strukturę małych kamyczków. Im owe kamyczki są okazalsze, tym żwirek mniej przenosi się po domu.

Natomiast ten większy i cięższy jest mniej korzystny. Kiedy kotek odda mocz na taki żwirek, kształtuje się bryła, jaką można bezboleśnie wyeliminować z kuwety bez konieczności rotacji wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotka potrafią być bezzapachowe bądź zapachowe. Wybór zapachów jest spory, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Typowe, doskonałe żwirki dla kotów bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact tudzież Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kota silikonowe zatrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety wolno usuwać nieczystości na bieżąco, zaś cały żwirek zmieniać co jakieś 3 tygodnie. Niniejszy żwirek dla kota jest niewiarygodnie ekonomiczny.

Jeżeli go wykorzystujemy, kuwetę powinniśmy stawiać w przewiewnym lokum, ażeby woda z moczu szybko wyparowała. Nadzwyczaj tanie żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu mamy również drewniany żwirek dla kotów. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno usuwać go do ubikacji. Taki żwirek właściwie niweluje aromaty i nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego zaletą stanowi to zatem, że najbardziej ze wszystkich żwirków przenosi się po domu. Na rynku występują żwirki dla kota drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to wówczas na przykład Pigwa albo Super Pinio. Dzięki owym żwirkom nie trzeba czyścić po każdorazowym oddaniu moczu przez kotka.

Pochłaniacze smrodu i także neutralizatory

W sprzedaży są dostępne specjalistyczne absorbery aromatu i także neutralizatory, jakie można dawać w niewielkiej wielkości do żwirku dla kota. Neutralizatory tym różnią się od absorberów, że mają zarazem zalety dezynfekujące.