Szelki dla dużego psa – najważniejsze dane

Sportowe szelki dla psiaka

Z psiakiem potrafimy ćwiczyć różnorakie sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze czy hulajnodze. Nie musi to być od razu kompetentny wysiłek, biegać bądź jeździć na rowerze możemy z psiakiem rekreacyjnie. Do tego niezbędne będą specjalistyczne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla psa zawierają w ofercie między innymi norweska marka Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, oraz polski producent Sali. Profesjonalne, sportowe szelki dla pieska zbudowane są tak, ażeby zapewnić psu komfort podczas wysiłku.
Do mniej intensywnych sportów wolno używać szelek dla psiaka zaprzęgowych, jednak rozważniej jest wykorzystywać specjalne szelki przeznaczone do latania z pieskiem albo przejażdżki na rowerze.
zobacz koniecznie najlepsze legowisko dla psa https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Firma Non-stop Dog Waer tworzy oprócz specjalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania przeróżnych sportów biegowych. Są to wówczas szelki wyśmienicie dobrane do figury pieska, umożliwiają ochronę szyi i także pleców. Nie zsuwają się w czasie ruchu i także nie przynoszą zranień. Szelki dla psiaka Line mogą być używane ponadto na co dzień, szczególnie do wyczerpujących spacerów. Są to zatem szelki przydające się znakomicie do dogtrekkingu.
Pozostałe sportowe szelki dla pieska to wówczas sportowo – turystyczne szelki Speed firmy Sali. Jest więc to zespolenie klasycznych szelek modelu guard i dodatkowo uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla pieska też doskonale sprawdzają się w dogtrekkingu, chociaż wolno praktykować w nich amatorsko inne sporty. Szelki Speed można niezwykle dobrze dostosować do wymiarów psa, mają dwa punkty regulacji. Szelki rozmieszczają symetrycznie siłę, z którą czworonóg szarpie, pozwalając mu na lekką i także efektywną pracę i prostotę manewrów. Szelki dla psa Speed są wygodne i także elastyczne, posiadają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, nieopodal obroży, jest do mocowania czworonoga na spacer, pozostałe do zaczepiania w momencie biegu, jazdy na rowerze lub długiej wyprawy.

Firma Sali produkuje też świetne szelki dla czworonoga „norweskie”, które dodatkowo sprawdzają się przy ćwiczeniu amatorskich sportów z psem. Poświęcone są dla piesków, które za intensywnie nie ciągną i dodatkowo właściwie odpowiadają na komendy w czasie biegu.
Szelki dla pieska sportowe to wówczas też Front Range marki RUFFWEAR. Są to wówczas dodatkowo uniwersalne szelki, wolno montować je psu na regularne spacery, oraz ponadto wykorzystywać przy uprawianiu rekreacyjnie sportów z psiakiem. Szelki dla psa Front Range są łatwe w regulacji i dodatkowo wygodne, ich zaletą jest jednocześnie natychmiastowe i także lekkie zakładanie i także ściąganie. Mają, tak jak szelki Speed, dwa elementy do zapinania smyczy. Szelki mają odblaski, co podwyższa bezpieczeństwo podczas spacerów po zmroku, plus kieszonkę na identyfikator.
Gdy preferujemy uprawiać sport z czworonożnym przyjacielem, musimy kupić dla niego adekwatne, bezpieczne oraz dopasowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla pieska.