Czy wybór odmiany małego psa ma znaczenie?

To, że pies jest najprawdziwszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej dyskusji. Owy futrzasty przyjaciel, jest wierny człowiekowi bez względu na jego pojemność portfela i realia, w jakich mieszka. Dla niego liczy się wyłącznie delikatne spojrzenie i dotyk serdecznej ludzkiej dłoni.


Gdy psiak dorasta…


Ludzie, którzy rozpatrują zakup lub adopcję czworonoga, bardzo często choćby nie pomyślą nad doborem tej rozsądnej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom i dodatkowo stylowi życia. Stan psiaka oraz jego czarujący pyszczek wystarczają, by futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem milutki szczeniak wyjątkowo łatwo rośnie i gospodarz nawet nie przyuważy, w jaki sposób zmienia się w dojrzałego psa, którego obraz niestety nie zawsze odpowiada pragnieniom pana. Dzieje się tak, kiedy czworonóg zostaje wzięty jako szczeniak, zaś pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało poznane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie obliczyć, jak duży piesek wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego adoptowanie, niezależnie od jego uroczych oczek oraz wesołego pyszczka.


Żywy psiak i ociężały człowiek


Zamierzając się na posiadanie czworonoga, wypada dobrze zapoznać się z jego rasą, żeby wspólnie z nim stanowić jednolity oraz silny związek. Psiaczki potrzebujące dużo ruchu i także spacerów,nie będą czuły się zadowolone, odosobnione w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na pieski myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, lub psy gończe, potrzeba mieć wiedzę, iż to nadzwyczaj aktywne zwierzaki, które potrzebują długich spacerów oraz licznych zabaw ruchowych. Inaczej znużone będą niszczyły otoczenie, w jakim żyją, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Dlatego sympatycy odpoczynku na kanapie, przed telewizorem albo z książką w dłoniach powinni zapomnieć o takich rasach.


Pies ochronny czy do towarzystwa?


Jakikolwiek kolejny właściciel psiego czworonoga, powinien odpowiednio określić swoje oczekiwania w stosunku do nowego psiaczka. Jeśli poszukuje przyjaciela, którego będzie mógł wszędzie ze sobą zabierać, idealnie sprawdzą się tu psy małe, które łatwo zmieszczą się w każdym pojeździe lub koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie idealnie nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na drobne wymiary mogą przebywać ze swoim panem podczas jego urlopów i także wczasów.

Natomiast niewielkie czworonogi pomimo własnego wspaniałego wyglądu, nie dostarczą komuś takiego bezpieczeństwa, jak psy obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski czy dog niemiecki, na pewno wzbudzą niepewność oraz obawy przed nieznajomymi, skutecznie ich zniechęcając. Jeżeli w mieszkaniu występują małe dzieci, których zachowanie często bywa nieobliczalne, lepiej będzie nie decydować się na psa obronnego, ponieważ niewłaściwie prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość i także wagę.

Piesek zaczepny tylko dla kompetentnych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które potrzebuje od właściciela posiadania należytych dokumentów, zezwalających na jego posiadanie. Pieski ras agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i moskiewski stróżujący potrzebują dobrej tresury już okresie szczenięcym i umiejętnego prowadzenia psiaka, co ma przeciwdziałać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy bardzo dokładnie zapoznać się ich odmianami, by trafnie wyselekcjonować tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, oczekiwaniami i także trybem życia człowieka, gdyż właśnie wtedy więź z psiakiem będzie skutkowała przywiązaniem i także obustronną miłością.

legowisko dla psa hurtownia