Hydromasaż – jak działa? I jakie są jego wskazania

Już starożytni Rzymianie docenili zbawienne działanie kąpieli, a wodę uważano za eliksir wiecznej młodości i źródło życia. Jednym z rodzajów hydromasażu o którym możemy przeczytać także tutaj riho-hydromasaz.pl jest kąpiel perełkowa. Jest ona jednym ze znanych zabiegów i polega na masowaniu całego ciała ogromną ilością pęcherzyków powietrza. Kąpiel perełkowa – zabieg przeprowadzany w wannie, do której przez specjalne otworki doprowadza się powietrze pod wysokim ciśnieniem, tłoczone przez specjalną pompę.

Deski podłogowe Warszawa
http://vipparkiet.pl/
Dobierzemy dla Ciebie podłogę idealną dla Twojego wnętrza.
Odwiedź nasz salon VIP Parkiet w Warszawie.

Pęcherzyki powietrza działają bezpośrednio na skórę wywierając ogromny wpływ na wszystkie znajdujące się na niej receptory. Kąpiel wykonuje się na bazie wody gospodarczej, która musi być w temperaturze 35-37°C. Łączny czas zabiegu to ok 20-30 minut. Zabieg ma działanie odprężające – daje bardzo wyraźną poprawę samopoczucia, zastrzyk pozytywnej energii. Ma silne działanie relaksujące, antydepresyjne, reguluje przepływ krwi, rozszerza naczynia włosowate, wspomaga zwalczanie cellulitu , zmniejsza napięcie mięśniowe spowodowane stresem i przepracowaniem. Ozon działa bakteriobójczo oraz grzybobójczo, poprawia metabolizm organizmu.

Hydromasaż jakiego możemy zaznać w riho-hydromasaż wspomaga leczenie chorób układu oddechowego, które są bardzo oporne w leczeniu i lubią powracać oraz zaburzeń przemiany materii. Jakie pozytywne skutki niesie ze sobą hydromasaż ? Wywołuje on wiele pozytywnych zmian w organizmie między innymi: drobne pęcherzyki osadzają się gęsto na powierzchni naszej skóry, przez co ciało staje się coraz lżejsze i zaczyna prawie bezwładnie unosić się w wodzie.

Brzmi magicznie ale to wspaniałe uczucie. Pęcherzyki porywają ze sobą cząsteczki brudu oraz złuszczony naskórek, co pozwala porządnie oczyścić skórę i pobudzić połączenia nerwowe. Cały system nerwowy wprowadzony zostaje w stan harmonii i równowagi, a organizm uwalnia się od wszelkich napięć. Zwiększa się również ukrwienie przez rozszerzenie naczyń krwionośnych, co niesie za sobą pozytywne działanie przeciwbólowe.