Hydromasaż jaki ma wpływ na dzieci z zaburzeniami oraz dzieci chore?

Hydroterapia jest działem fizjoterapii wykorzystującym leczniczy wpływ wody na organizm człowieka. Specjaliści z riho-hydromasaż twierdzą iż pomaga on nie tylko dorosłym ale także dzieciom które cierpią na różnego rodzaju zaburzenia i nieprawidłowości. Działanie lecznicze opiera się na doborze odpowiedniej temperatury i ciśnienia wody użytej w danej terapii. Woda rozluźniająco wpływa na wszystkie spięte mięśnie, a także pomaga w poprawieniu zaburzeń z zakresu sprawności fizycznej dziecka o czym możemy także przeczytać na riho-hydromasaz.pl.

Zajęcia w wodzie poza tym, ze przynoszą dzieciom ogromna przyjemność mają korzystny wpływ na pracę ich układu mięśniowego, gdzie regenerują i przywracają do pacy mięśnie. Wspomagają układ krążenia, co ma znaczący wpływ dla dzieci z zaburzeniami układu sercowego. Wspiera układ oddechowy, przyspieszając leczenie uciążliwych i nawracających infekcji. Hydromasaż wykorzystywany przy hydroterapii bo tak określa się terapię dla dzieci, redukuje lęki dziecka i rozładowuje napięcie emocjonalne co ma duże znaczenie u dzieci z autyzmem.

U dzieci nadmiernie pobudzonych przywraca harmonię i wewnętrzny spokój, natomiast tym wyciszonym, cichym, wycofanym dodaje energii. Pobudza rozwój uczuciowy i społeczny. W trakcie zabiegów dziecko przebywa w ciepłej wodzie, bawiąc się nią oraz zabawkami, przełamuje swoje lęki i zmniejsza uczucie niepokoju. Dziecko uzyskuje nowe doświadczenia pochodzące ze środowiska wodnego tj. czucie własnego ciała w stosunku do otaczającej przestrzeni, co pozytywnie wpływa na jego dalszy rozwój.

Różnorodność zabiegów wodnych dostarcza chorym dzieciom wielu miłych i pozytywnych doznań. Relaksuje, koi nerwy, odpręża, pozwala przywrócić dziecku spokojny sen poprzez wyzbycie się lęków. Rozluźnia całe ciało i daje zastrzyk pozytywnej energii. Śmiało można stwierdzić, że zabiegi hydromasażu są nie tylko dobrą metodą rozluźniającą ale także mają wiele właściwości leczniczych. Dzięki nim możemy leczyć wiele schorzeń u dzieci.