karma dla kota - jaką wybrać?

Karma dla kota – jak wybrać najlepszą?

Każdy posiłek oddziałuje na organizm naszego pupila, dlatego to bardzo ważne, by wybierać jedynie produkty wysokiej jakości. Tanie, przemysłowe karmy tworzone są często na bazie resztek mięsa i składników, które nie wpływają korzystnie na zdrowie Twojego pupila. Mało sycąca formuła nie zaspokaja potrzeb żywieniowych, może nawet osłabiać jego organizm, a niska cena to tylko pozorna zaleta. Obecne w takich karmach wypełniacze działają niekorzystnie i zawierają dużą liczbę barwników i konserwantów, zbędnych w prawidłowej diecie naszego zwierzaka.

Na szczęście szeroka gama dostępnych ofert, pozwoli Ci wybrać danie dopasowane do preferencji Twojego zwierzaka, tak by każdy posiłek wywoływał głośne mruczenie. Akcesoria dla kota szukaj w Furtrim

Sucha karma – podstawa diety

Karma dla kota występuje w dwóch podstawowych wariantach, jako suche chrupki i mokra kompozycja na bazie mięsa. Jeśli wybierasz propozycje żywieniowe dobrej jakości, możesz mieć pewność, że każdy produkt odznacza się wysoką strawnością, a co za tym idzie wzmacnia organizm zwierzaka.

Sucha karma to świetna podstawa codziennej, dobrze zbilansowanej diety. Najważniejszy czynnik to skład, podany na opakowaniu, który powinien zawierać przede wszystkim wysokiej jakości mięso. Najlepsza karma dla kota, to karma o odpowiedniej wielkości krokiecików – źle dobrana sprawi kłopoty podczas spożywania karmy. Warto sprawdzić, czy kupowany przez nas produkt posiada właściwości redukujące kamień nazębny. Delikatne właściwości ścierające są niezwykle ważne w przypadku kotów, ponieważ brak odpowiedniej higieny może powodować osłabienie zębów i nieświeży oddech.

Karma sucha dostępna jest w różnych pojemnościach, zarówno w małych, jak i bardziej ekonomicznych opakowaniach. Dlatego na pewno znajdziesz produkt, który nie będzie obciążeniem dla Twojej kieszeni,
a przyczyni się do zdrowia i dobrego samopoczucia.

Karma mokra – świetne uzupełnienie

Mokra mieszanka jest dostępna także w wielu różnych formach. Na rynku znajdziemy m.in. tacki, szalki czy saszetki, doskonałe jako jeden posiłek. Inna propozycja to większa puszka, która świetnie sprawdzi się,  jeśli Twój zwierzak spożywa głównie miękkie, mokre mieszanki lub gdy jesteś właścicielem kilku kotów.

Mokra karma zazwyczaj jest ulubionym daniem większości pupili. Jednak tak jak w przypadku suchej mieszanki, powinna być jak najbardziej naturalna i zdrowa. Wybierz propozycję, która zachęci swoim smakiem i aromatem, a jednocześnie nie obciąży układu trawiennego i nie wywoła alergii.

wybór karmy dla kota

Specjalne wymagania

Każda propozycja żywieniowa ma inne właściwości, które wspierają zdrowie i wspomagają zrównoważony rozwój. Niektóre pomagają oczyścić organizm z zalegających kul włosowych, inne usuwają kamień nazębny, jeszcze inne dbają o zdrowy układ moczowy. Wybierając dietę dla naszego zwierzaka, warto dopasować ją do jego preferencji, tak by każdy kęs był wsparciem i pomagał rozwiązywać problemy zdrowotne.

Na rynku dostępne są także produkty dostosowane do potrzeb poszczególnych ras kotów. Takie starannie opracowane dania to wynik wieloletnich badań i pracy ekspertów, których celem jest ciągłe ulepszanie dostępnych propozycji.

Najlepsza karma dla kota – jak wybrać?

Wysokiej jakości produkt wyróżnia się przejrzystym składem, który wyjawia nam prawdziwą recepturę produktu. Opisane na opakowaniu elementy powinny być podane jasno i zrozumiale np. mięso z kurczaka, a nie produkty pochodzenia zwierzęcego; marchewka i groszek zamiast “warzywa”.

Najlepsza karma dla kota zawiera w swoim składzie innowacyjne dodatki, które podnoszą smak i zapewniają optymalną pracę organizmu. Są to np. składniki takie jak siemię lniane, jukka czy przyprawy, w tym tymianek i rozmaryn. Świetnie sprawdzają się także dodatki warzyw i owoców, a także egzotyczne mięsne kąski: struś, kangur, bawół.