Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Lato jest wyborną szansą, żeby poświęcić czas naszemu czworonogowi. Podróż wraz z ukochanym psem to niepowtarzalna możliwość, by odpocząć, w tym samym czasie ofiarując zwierzakowi czas. W letnie miesiącewarto myśleć o kleszczach, gdyż nasze psy są na nie podatne. Rasy psów, które potrzebują dużo ruchu na zewnątrz, takie jak labradory, często mają kleszcze. W jaki sposób można ustrzec nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną metodą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są różnorodne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się długotrwałą efektywnością ,a także niewysoką ceną. Są produkowane dla psów różnych wymiarów, dlatego z łatwością kupimy rozmiar dopasowaną do szyi swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne dostępne w obrożach przeciw kleszczom są olejkami eterycznymi albo lekami przeciwpasożytniczymi. Syntetyczne charakteryzują się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Dawka środka na kleszcze jest odpowiednia do masy psa, trzeba zatem upewnić się przed zakupem, że wybrana obroża na kleszcze będzie odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, sprzedająca obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, będące bezzapachowymi substancjami czynnymi przeciw kleszczom. Dostępne są dwie obroże dla psów – dla zwierząt poniżej 8kg i dla psów powyżej 8kg. Te obroże są zarówno przeciw kleszczom ,jak i przeciwpchelne, dlatego zapewniają ogólną opiekę pupila. Obroża dla psa jest skuteczna nawet do 8 miesięcy, a do tego działa już w momencie założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą licznych niebezpiecznych chorób zakaźnych, jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Zwierzaki chętnie spędzają czas w trawie, na przykład labradory, wymagają szczególnej profilaktyki w postaci środków na kleszcze, gdyż zakażenie wywołana złapaniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego psa. Obroża dla psa na kleszcze chroni zaatakowania zwierzaka przez kleszcza, dlatego umożliwia zabezpieczenie przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, lubiące pływanie potrzebna jest większa ochrona, na przykład w formie kropli mających preparat na kleszcze albo specjalne szampony działające na kleszcze. Aby uchronić psa w trakcie wakacyjnej wyprawy warto sprawić sobie skuteczne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

obroża przeciw kleszczom