karma dla kota Purina

Purina – historia oraz polityka firmy

Firma Purina od wielu lat zajmuje się produkcją artykułów dla zwierząt domowych. Jej bogata oferta obejmuje karmy zarówno dla kotów jak i dla psów. Jakie były początki firmy oraz na jakich zasadach opiera się polityka firmy Purina? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Wydaje się to nieprawdopodobne, ale firma Purina działa na rynku już od 1856 roku kiedy to pod nazwą Spiller’s zaczyna produkcję ciasteczek przeznaczonych dla psów. W kolejnych latach firma Purina zaczyna zajmować się również produkcją pasz dla zwierząt hodowlanych by potem skupić się przede wszystkim na produkowaniu i ciągłym udoskonalaniu karm dla psów i kotów.  W kolejnych latach firma Nestle przejmuje wiele marek produkujących pokarmy dla zwierząt (m.in. firmę Spiller’s) łącząc tym samym wieloletnie doświadczenie wielu firm oraz scalając je w firmie o nazwie Nestle Purina Pet Care. Firma Purina przez cały okres swojej działalności prowadziła i dalej prowadzi szereg innowacyjnych badań mających na celu zbadanie wpływu karmy na długość życia psów i kotów. Jedno z najciekawszych i najdłuższych badań polegało na obserwacji życia labradorów Retrieverów, (badanie trwało aż 14 lat). Na jego podstawie udowodniono, że lepsze żywienie psów może wydłużyć ich życie o nawet 1,5 roku.

Purina - karma dla zwierząt

Nie tylko historia, ale również i polityka firmy jest bardzo ciekawa. Każda karma produkowana jest w oparciu o sześć podstawowych zasad. Pierwszą z nich jest „przekraczanie standardów” – co oznacza, że produkując swoje karmy Purina stara się by nie tylko spełniały międzynarodowe wymagania dotyczące karm, ale również je przekraczały (czyli były jeszcze lepsze). Drugą z nich jest „dbanie o szczegóły” czyli dążenie do tego, aby produkowana karma była idealnie dostosowana do potrzeb psów i kotów.  Kolejną, trzecią, zasadą jest tworzenie karm o coraz to wyższej „smakowitości i strawności”. Specjaliści z firmy Purina wierzą, że podniesienie tych dwóch parametrów karmy podniesie również odżywczość podawanego zwierzakowi pokarmu. Czwarta zasada brzmi „Nie zapominamy o pracy domowej” co oznacza, że przez cały czas są prowadzone badania dotyczące żywienia zwierząt. Dzięki temu mogą ciągle udoskonalać swoje karmy oferując tym samym coraz to lepszy i bardziej dopasowany pokarm. Piąta zasada dotyczy sposobu tworzenia nowego przepisu. Specjaliści nie tylko łączą produkty, które występując samodzielnie mają korzystne działanie, ale również sprawdzają jak różne połączenia wpływają na zdrowie zwierzaków. Ostatnia, szósta zasada mówi o tym, że każdy zwierzak ma prawo do odpowiednio zbilansowanego pożywienia. Dzięki realizacji tej zasady w firmie Purina tworzone są różnego rodzaju karmy dostosowane do zróżnicowanych potrzeb różnych zwierząt. Dzięki temu każdy właściciel jest w stanie wybrać taką karmę, która będzie najzdrowsza dla jego podopiecznego.

Podsumowując firma Purina od lat zajmuje się produkcją karm dla psów i kotów i łączy w sobie wieloletnie doświadczenie różnych firm. Dzięki temu doświadczeniu oraz prowadzeniu polityki firmy mającej na celu stworzenie pokarmu idealnego dla psów i kotów jest to wciąż jedna z najpopularniejszych marek karm dla zwierząt.

Szukasz produktów marki Purina w niskiej cenie? Sprawdź ofertę sklepu zoologicznego Krakvet