Struktura kuwet

Wyróżniamy cztery rodzaje kuwet. Jest to:

– zakryta (występują też z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnem.
Te kocie toalety różnią się tym, że dla wzoru kuwety z zadaszeniem, ograniczone jest wysypywanie się żwirku, a przez zastosowane w niej specjalne filtry nie rozprzestrzenia się niemiły zapach. Przeznaczone one są dla kociaków, jakie lubią kopać, aczkolwiek uważaj – nie wszystkie koty są w stanie godzić się na nie, choć większość zgadza się, ale widnieją wyjątki, które za nic nie piszą się na to.
Jednak w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), która jest głównie wykonana z materiału sztucznego, jest ona zarezerwowana dla wszelkich kotów. Należałoby pamiętać o odpowiednim rozmiarze. Poszczególne z nich są wyposażone w zakończenie, żeby łatwiej utrzymać czystość.

Kocia toaleta samoczyszcząca, idealny wybór dla osób, które po prostu czują niechęć, aby wykonywać tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w miernik ruchu. Po porze, który został przez nas opracowany, bądź po kilkakrotności, kocia toaleta samoczynnie uruchamia narzędzie, które zbiera zanieczyszczenia do pojemnika, albo do kanału ściekowego. W konstrukcji bardzo wyróżnia się od innych kuwet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą cechę płynne zanieczyszczenie spada w dół. Tenże typ kuwety widnieje w dwóch podkategoriach – w których można wysypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza kategoria dla takich osób, które gęsto sprzątają kuwetę.

Wymiary kocich toalet
Wyróżniamy trzy rozmiary kocich toalet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów które:

– ukończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kuweta dla malutkich kociąt nie powinna być za wysoka, bo może sprawiać uciążliwość przy wejściu. skoro kot już ukończy 12 tydzień życia, można uzyskać nową i przewyższającą rozmiarem kocią toaletę, dlatego, ażeby wysypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jeśli kotek uwielbia kopać i zakopywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zakryty, ale było u góry napisane – należy uważać, bowiem określone kocięta mogą nie akceptować takowych kocich toalet, większość akceptuje, bowiem trafiają się wyjątki.
Jeśli nie kręci Cię to, gdy kocia toaleta jest dostrzegalna w Twoim apartamencie, to wolno Ci zdecydować się na zakup mebla, w jakim można włożyć do środka kuwetę, jeśli nastąpi pewny przypadek, bowiem ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, jaką można postawić w kącie. Dostępne są w ofercie kocie toalety narożne z zadaszeniem, jak i również odkryte.
Warto co więcej pozyskać akcesoria, jakie uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie odchodów zarówno jak i obsługę, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i neutralizują bardzo nieprzyjemne zapachy.

https://www.krakvet.pl/product-chy-10934-FURMINATOR-dla-duzych-kotow-krotkowlosych-1szt.html furminator dla kota