Zestawienie najkorzystniejszych zabawek dla kotów

Drapak dla kota – czemu jest konieczny?

Chyba każdy przynajmniej raz dostrzegł pupila, który napiętymi łapami rysuje jakiś przedmiot. W domu wielokrotnie ofiarą pada sofa, fotel, drewniany sprzęt, oraz nawet dywan. Reagujemy wówczas często, iż kot „ostrzy pazury”.

Drapanie jest jedną z pierwotnych czynności, którą musi wykonywać każdy duży kotek A nie chodzi tutaj akurat o zaostrzenie szponów, gdyż pazury każdy kotek ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach tworzą zapach, którym kot oznacza osobiste terytorium. Pozostawia także ślady pazurów na przedmiotach, dodatkowo w kierunku zawiadomienia, iż to jego teren. Jeśli kot wcale nie interesuje się drapaniem, jest więc to dla nas znak, że coś go nęka Drapak dla kota ustawiony w pomieszczeniu pozwala ocalić przed uszkodzeniem nasze meble.
najlepsze zabawki dla kotów kliknij

Drapaki dla pupila dostarczają naszym kotkom komfort, są ogromnie przydatne zwłaszcza kotom żyjącym trwale w lokum.

Drapak dla kota przydaje się również do gimnastyki. Kot wysuwa mięśnie, natomiast na szczególnie rozszerzonych drapakach ma szansę do wielce skomplikowanych zabaw. Korzystnie jest jak najszybciej przyzwyczaić mruczka do drapaka, aby uratować przed podrapaniem stołki czy kanapę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Najczęściej pupile drapią przedmioty w miejscu, gdzie niejednokrotnie są właściciele, a ofiarą może paść wersalka w salonie. Koty kochają też znaczyć znane otoczenie obok drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać pewne inne stworzenie, na przykład niepodobnego pupila.

Najlepiej jest postawić drapak dla kota tam, gdzie spotykaliśmy naszego kotka drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najsłynniejsze, ustawione w nieodpowiednim miejscu będą stały puste.
Który drapak dla kotka zakupić?
W sprzedaży są dostępne różne rodzaje drapaków dla kotków.

Drapak przybierać kształt dywanika z sizalu, który jest wytrzymały na uszkodzenia a może służyć pupilowi jako praktyczne środowisko do drzemki. Jest to wówczas najtańsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Ciekawe są też drapaki dla kotów w formie drewnianego pala, postawionego na podstawce pionowo albo ukosem, zawiniętego tkaniną. Takie drapaki można zakupić w cenach od stu złotych do nawet kilku tysięcy złotych, jeżeli są szczególnie rozszerzone, ekskluzywne, zaopatrzone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może tkwić na posadzce albo być umocowany do ściany, a chociażby do sufitu.

Drapak powinien być dostosowany do wielkości pupila. Najczęściej drapaki dla kotów dostępne są w kilku różnorodnych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno drapaki dla kociąt także dla hodowli, oraz ponadto drapaki wodoodporne, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier lub na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest bardzo bogata, mają one najróżnorodniejsze rozmiary, mają różne funkcje oraz dodatki. Wybierając drapak dla kota, kierujmy się po prostu prywatnym stylem i upodobaniami kotów. Jeśli kot lubi dużo spać, sprawmy mu drapak – dywanik lub fotel, jeżeli jest ruchliwy i uwielbia skakać, pewno ucieszy się z drapaka z huśtawką powieszonego u sufitu.